Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
finbroker.jpg, 10kB

Kalendář

2005-0
Článek

Ledové „offsidy“
aneb
jak to vidí KozeLL :

Haló, haló hlásím se Vám přímo ze zimního stadionu ve Velkých Popovicích odkud Vám budu přinášet nepravidelně pravidelné reporty. Úvodem srdečně gratuluji naší „repre“ k titulu mistrů světa a budu doufat, že tento výsledek zavane na zimáčky novou vlnu malých hokejistů, neb zásoby se pomalu vymírajícím národem tenčí.

Jak jste již asi slyšeli a četli, náš HC Slavoj Velké Popovice započal v loňském roce přípravy na vstup klubu do nejvyšší žákovské ligy. Kroky to nebyly jednoduché a prvotní elán a přístup nebyl zrovna jednotný. Leč víra v dobrou věc přesvědčila i ty největší pochybovače. A tak je na místě poděkovat hlavním iniciátorům pánům Cikánkovi, Honcovi a Čásenskému a také činovníkům klubu za jejich vstřícnou nezištnou pomoc v této věci, a v neposlední řadě také p.Pomahačovi ze Slávie.

A tak dnes už víme, že náš klub byl do nejvyšší soutěže přijat, trenéři dodali na svaz i nutné a vyžádané základní soupisky hráčů, i když zrovna a bohužel v nepřestupní době, protože je již mnoho mladých hráčů v dalších klubech, kteří mají předjednány přestupy a hostování právě do našeho klubu a to je opravdu dobře neb kvalitní kádr je dobrým základním pilířem. Náš klub rád okamžitě uvítá všechny zájemce o lední hokej všech věkových kategorií a každému dá příležitost ukázat své kvality a um na ostrých nožích. Proto kluci a holky od 5 do 15 let jste vždy vítáni.

A co čeká naše hráče žákovské ligy v sezóně 2005/06? Svaz nás zařadil do skupiny E, kterou řídí Královehradecký svaz a čeká nás dalších devět kvalitních týmů se kterými se utkáme o postup do Play-off a případně i do závěrečného turnaje o Mistra republiky. V současné době proběhlo na svazu rozlosování herních dnů a zápasů. Ovšem naši hráči již prodělávají plné vytížení v letní přípravě, která potrvá do konce školního roku. Pak následuje měsíční pauza a s prvními srpnovými dny vjedou naši kozlíci na ledovou plochu k ostrým tréninkům.

Nelení ovšem ani klub, díky drobným sponzorům získal stavební materiál na přestavbu a rozšíření šaten a tak se může směle pustit do práce, aby se naše mládež cítila v klubu stejně dobře jako doma. Část prvních příspěvků, které jsou mimochodem předpokládány do maximální výše jedné tisícikoruny měsíčně (na rozdíl od jiných pražských klubů) poputuje i na nové dresy a zde je třeba podotknout, že právě ty čekají na Vaší reklamu.

Závěrem dnešní reportáže nezbývá než podotknout, že je moc dobře, že ještě existuje hokejový klub na hranicích Prahy (vždyť k nám dojedete např. autobusem za cca třicet minut přímo ze stanice metra Opatov či za deset minut autem po dálnici D1 a mnoha dalšími spoji ), kterému ještě stále jde především o zdravé sportování mládeže více než o byznys, který tak moc v poslední době právě mládežnický sport likviduje. Nevěříte? Přijeďte se sami přesvědčit! Telefonní kontakt na trenéry – p. Honc 603 259 511.

Sportu zdar, hokeji zvláště a Popovickému nejvíc přeje
KOZELL

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí