Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
antik.jpg, 12kB

Kalendář

2005-0
Článek

AULA REGIA

Sdružení AULA REGIA je občanské sdružení založené podle zákona č. 83/1990 Sb., ve kterém se dobrovolně sdružují lidé ochotní společně uspokojovat své kulturní zájmy a iniciovat rozvoj všestranného kulturního dění v městské části Praha 5-Zbraslav. Přípravný výbor tvoří Filip Gaspar, Michal Hanzal a Jiří Ryba. Ve sdružení se budou spojovat zastánci výše uvedených zájmů. Členy sdružení mohou být jak fyzické osoby starší 15 let, tak právnické osoby, které souhlasí se stanovami a s cíli sdružení. Stanovy umožňují i nezávazné členství v podobě tzv. příznivce sdružení.

Cílem sdružení je jednak podpora rozvoje místní kultury, ale i posilování místní komunity a dle možností propagace a ochrana místních kulturních památek a obecně uznávaných hodnot. Hlavní náplň sdružení v nejbližším období představuje pořádání kulturních akcí, jakými jsou například podzimní kulturní cyklus Slavnosti Elišky Přemyslovny a Zbraslavské babí léto. Dále půjde o propagování místní Naučné stezky Rozmarné léto s cílem realizovat trvalou podobu této již vyzkoušené, na míru ušité originální naučné stezky.

Pozvánka na ustavující schůzi

Ustavující schůze sdružení AULA REGIA se koná ve čtvrtek 25. srpna od 18 hodin v kavárně Romance v ulici U Národní galerie.

Z programu:

* seznámení se stanovami

* volba výboru, předsedy a revizora sdružení

* předložení poslední verze programu Slavností Elišky Přemyslovny 2005

* ukončení akce Slavnosti jako lego

* možnosti zapojení do práce sdružení a statut příznivce sdružení

 

Uvítáme každého, kdo má zájem podílet se na práci sdružení anebo jen dozvědět se něco nového. Více než o schůzi se jedná o společenskou a seznamovací akci!

Za přípravný výbor srdečně zve a na viděnou se těší

Jiří Ryba (další informace: m. 737 546 741 nebo na adrese rybajiri@volny.cz)

 

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí