Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
sbs.jpg, 8,1kB

Kalendář

2005-0
Článek

SLAVNOSTI ELIŠKY PŘEMYSLOVNY 2005

Milí přátelé městské části Zbraslav,

zveme Vás touto cestou co nejsrdečněji na některou z akcí bohatého programu Slavností Elišky Přemyslovny 2005. Slavnosti jsou připraveny jako „kulturní podnik“ různých žánrů, aby si každý mohl najít způsob, jak vybočit z každodenní rutiny, strávit příjemné chvíle a uctít poslední Přemyslovnu, připomenout si její dramatický životní osud i neméně zajímavý osud zbraslavských královských hrobů.

Můžete navštívit úvodní koncert dvorské hudby věnovaný Václavu II. nebo se zúčastnit některé z přednášek – ta první proběhne v Domě u Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí, v místě prvního pobytu mladé královny a jejího manžela Jana Lucemburského. Přijďte si poslechnout zbraslavské renesanční varhany do Husova sboru či „světovou“ kytaru Štěpána Raka do kostela sv. Havla. Můžete též společnou Cestou na Vyšehrad poznat nedaleký okraj Prahy a s průvodcem projít celý Vyšehradský areál. Na závěr Vašeho výletu je připraven Koncert pro královnu v kostele sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

Úplně pro všechny je připraven rytířský turnaj – přijďte se podívat na ozbrojence ze 14. století, kteří letos dorazí na koních.

Rozšíření Slavností a jejich přesah na Vyšehrad a do Prahy 1 odpovídá naší představě o tom, jak by měla být odpovídajícím způsobem uctěna památka výrazné historické osobnosti spojované se Zbraslaví. Jedná se však i o zvýšení přitažlivosti naší městské části coby místa, kde se stále něco zajímavého děje. Rozšíření Slavností přináší logicky i navýšení rozpočtu a nemalé starosti organizátorů, kteří do budoucna rádi přivítají další zájemce a pomocníky. Namístě je též připomenout, že výsledný program prošel veřejnou „oponenturou“ na dvou veřejných schůzkách zájemců o kulturní dění.

Těšíme se tedy nyní spolu Vámi na společné kulturní zážitky při letošních Slavnostech Elišky Přemyslovny!

Za organizátory akce

Jiří Ryba

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí