Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
euin.jpg, 9,9kB

Kalendář

2005-1
Článek

Milí přátelé městské části Zbraslav,

v neděli 2. října se měl uskutečnit vůbec poprvé v naší městské části rytířský turnaj na koních, turnaj který byl populární zábavou pro Pražany již v době Jana Lucemburského. Vzhledem ke škaredému počasí a s ohledem na bezpečnost koní, jsme turnaj přeložili na sobotu 15. října. Přejeme si spolu s vámi, aby napodruhé počasí rytířskému klání v sobotu 15. října ve 14 hodin v Borovičkách přálo.

Dále vás při této příležitosti zveme na následující akce.

Slavnosti Elišky Přemyslovny pokračují ve své hudební části v sobotu 8. října od 19 hod., koncertem Noc varhan v Husově sboru a v neděli 9. října od 17 hod v kostele sv. Petra a Pavla na Vyšehradě Koncertem pro královnu. Vstupné na oba koncerty je dobrovolné.

Veřejné přednášky nazvané Povídání u krbu v gotické bráně Špička na Vyšehradě zahájí Gabriela Šarochová přednáškou s názvem Osobnost Elišky Přemyslovny, a to ve středa 5. října od 17 hod.

Přednáškový cyklus Zbraslav královská pokračuje ve čtvrtek 6. října od 17 hod. v kostele sv. Jakuba přednáškou Obraz Václava II. ve Zbraslavské kronice, kterou prosloví Antonín Robert.

V rámci doprovodného programu Zbraslavské babí léto nás čeká

Cesta na Vyšehrad: komentovaná vycházka Prahou, a to v neděli 9. října, sraz je ve 14 hod. na Zbraslavském náměstí na stanici autobusu.

Na další akce zbraslavských Slavností se spolu s Vámi těší

Jiří Ryba

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí