Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
antonio.jpg, 10kB

Kalendář

2005-1
Článek

Rekonstrukce obřadní síně dokončena

Rekonstrukce obradni sine Zítra, ve čtvrtek 10. listopadu, bude po rozsáhlé rekonstrukci slavnostně otevřena nová obřadní síň Městské části Praha – Zbraslav.  Obřadní síň se nachází v 1. patře budovy U Malé řeky 3. První akcí v nové obřadní síni bude slavnostní vítání nových zbraslavských občánků, které se bude konat v pondělí 14. listopadu.
 Záměrem rekonstrukce bylo vytvořit vhodné reprezentativní prostory pro potřeby Městské části Praha – Zbraslav a jejich obyvatele né jen po stránce estetické, ale především rozměrové. Nová obřadní síň vznikla propojením stávající s přilehlou chodbou a dvěmi přilehlými nevyužívanými kancelářemi  v jeden celek. Tímto propojením vznikl jeden velký prostor o téměř 100 m2 včetně nezbytného zázemí. Sál obřadní síně nebude využíván pouze pro svatební účely, ale současně bude používán jako jednací sál pro zasedání zastupitelstva MČ, koncertní komorní sál a přednáškový sál. Základní umělecká škola ve Zbraslavi  zde umístí klavír a v příštím roce bude zakoupen varhaní pozitiv.
 Samotná rekonstrukce nespočívala jen v bouracích pracích, ale znamenala kompletní rekonstrukci těchto prostor. To znamená konstrukce podlah včetně krytiny, obnovu veškerých  sanitárních a elektro rozvodů, výměnu dveří včetně zárubní.  V rámci propojení místností bylo nutno demolovat stávající komín a proto bylo provedeno přemístění stávající plynové kotelny ze sklepa na půdu. Při provádění  rekonstrukce se nacházely různé stopy předchozích stavebních úprav. Dále byla provedena obnova původního žulového schodiště necitlivě přikrytého PVC.
 Otevřením obřadní síně byla ukončena  další etapa postupné rekonstrukce objektu U Malé řeky 3 započatá opravami přízemí po povodni a pokračující vybudováním výstavních prostor v 1. patře.    Rekonstrukční práce znamenaly jisté omezení provozu knihovny a výstavní síně v letošním roce, ale na příští rok se již připravuje řada výstav a akcí.
 Investorem rekonstrukce byla Městská část Praha – Zbraslav. Stavbu prováděla firma S.P., dle projektu Ing. Ladislava Novotného a prováděcí dokumentace projekčního ateliéru Trobico. Výtvarné řešení interiéru navrhl ateliér ARTLINE. Náklady rekonstrukce byly 2,5 mil. Kč, tzn. do výše stanovené ve schváleném rozpočtu MČ Praha – Zbraslav pro rok 2005.

Filip Toušek, místostarosta MČ Praha - Zbraslav

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí