Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
accord.jpg, 6,5kB

Kalendář

2005-1
Článek

Zbraslavské listyMilí návštěvníci webu zbraslav,
dostává se k Vám další vydání Listů městské části Zbraslav, které vznikly jako reakce na neochotu místních novin věnovat se určitým tématům. Situace se poněkud změnila a čas od času se nějaká ta ožehavá témata na stránkách Zbraslavských novin, byť s patřičnou kontrolou, objeví. Snaha vládců radnic využívat místní tisk jen pro své potřeby a „nepustit“ opozici ke slovu, je obecná vada naší nehotové místní demokracie. Věnuje se jí i úvaha předsedy syndikátu novinářů, kterou se souhlasem autora přetiskujeme.

Ústředním tématem tohoto vydání Listů je zvonařské řemeslo spojované díky rodině Manouškových se Zbraslaví. Přinášíme obsáhlý rozhovor s Petrem Rudolfem Manouškem, který připravila Jana Nováková. Rádi bychom k článku připojili pozvání na koncert unikátní zvonohry, která již po dvakrát v čase vánočním zněla naším městem. Bohužel letos se ho nedočkáte – namísto toho uveřejňujeme výzvu radnici, aby se koncert zvonohry stal součástí Zbraslavských vánoc, tak jak to původně bylo i myšleno.

Je mnoho těch, kteří mají rádi své město, ale vlastní zahrádku miluje úplně každý – o zahrádkářské kolonii Kamínka, o její historii i současnosti píše Peter Jakubík.

Pohled na místní politiku, do jejích problémů a aktuálních úkolů přinášejí odpovědi zastupitelů na naše tři otázky. Představitelé vládnoucí koalice se rozhodli „držet bobříka mlčení“, což asi není třeba komentovat. V této souvislosti stojí za zmínku výčet úkolů, které radnici stále leží na stole, aniž by se nějakým způsobem pohnuly dopředu. Prostě u nás na Zbraslavi platí co se vleče neuteče... (Což dokládá i čisticí stroj, o kterém radnice nejprve dlouze mluvila, letos na podzim jej konečně zakoupila a posléze nám veřejně oznamuje, že již prvního dubna příštího roku(!) vyjede do ulic. A do nebe volající špína je tu pořád...)

Konec dobrý všechno dobré – na závěr Vám přinášíme přehled akcí konaných v době Adventu, které Vás určitě potěší. Za celou redakci Vám přejeme hezký čas adventní a „pohodové“ Vánoce 2005!

Jiří Ryba

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí