Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
jes.jpg, 6,4kB

Kalendář

2006-0
Článek

Praha, 21. 2. 2006 - Společnost Bohemia REAL INVEST připravila ke kolaudaci pět viladomů v lokalitě Sluneční město na Zbraslavi a zároveň zahajuje další etapu výstavby – bloku F. Dokončení nové etapy, kde přibude dalších 42 nových bytů, je plánováno na podzim 2007. Do přízemní části domu bude situováno 10 nebytových prostor, které přinesou další rozšíření nabídky služeb a infrastruktury v lokalitě Slunečního města.

„Sluneční město v Praze 5 na Zbraslavi je dnes již všeobecně známé jako největší současný investiční produkt developerské společnosti Bohemia REAL INVEST,“ říká jednatel firmy Ing. Luboš Holan. „Projekt se nachází na náhorní plošině mezi starým městem a čtvrtí Baně, v místě s poetickým názvem Žabovřesky, v samém geografickém středu Zbraslavi. Toto umístění je bráno trochu jako závazek i příležitost vybudovat zde druhé centrum města,“ dodává.

V kolaudačním řízení je celkem 48 bytů ve viladomech G3 – G7. Každý jednotlivý dům přitom obsahuje maximálně jedenáct bytů. Škála velikostí je široká, od 51 m2 do 136 m2, od garsoniér až po byty mezonetové. Každý klient si tak může vybrat dle vlastních preferencí. Byty situované v přízemí jsou vybaveny předzahrádkou. Základní cena bytů se pohybuje od 33 500 Kč do 35 000 Kč za m2 včetně DPH. Při zrychlené hotovostní platbě mohou klienti získat výrazné slevy.

Viladomy představují ve struktuře Slunečního města přechodový moment mezi centrální částí souboru, tvořeného čtyřpodlažními a pětipodlažními polyfunkčními bytovými domy, a drobnou zástavbou rodinných a venkovských domků, které obklopují pozemek Slunečního města ze tří světových stran. Přinesly požadovanou intimitu s veškerým komfortem současné úrovně bydlení a s atraktivním okolím, pojednaným předními zahradními architekty.


Bohemia REAL INVEST
Bohemia REAL INVEST, s.r.o., vznikla v roce 1993 se zaměřením na výstavbu a prodej bytů do osobního vlastnictví. Během 12 let své existence úspěšně dokončila projekty bytové výstavby v Košířích, Libuši, na Žižkově a Zbraslavi. V roce 2000 byla vyhodnocena jako třetí nejúspěšnější developerská společnost co do počtu dostavěných bytů v Praze. Více na www.bohemiareal.cz.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:
Mgr. Dita Hebelková, tel.777 280 561, E-mail: hebelkova@bohemiareal.cz


OTÁZKY a ODPOVĚDI

Na nejčastěji kladené otázky novinářů odpovídala Mgr. Dita Hebelková, ředitelka marketingu Bohemia REAL INVEST, s.r.o.

Jakou urbanistickou koncepci sledujete?

Všechny naše projekty splňují základní požadavky našeho konceptu – dobré životní prostředí, čistý vzduch , bydlení v zeleni, dobrou orientaci budov ke světovým stranám a dobré dopravní spojení s centrem. Místo, kde naše budovy stojí, je charakteristické převažující drobnou zástavbou a blízkostí zeleně.
Naše stavby vhodně doplňují stávající zástavbu a nabízejí obyvatelům nejen byty, ale i domov se vším, co k tomu patří. To znamená: jesle, kavárna s dětským koutkem, obchody, fitness, služby atd.

O jaké byty je největší zájem?

Největší zájem je o byty 3+kk a 3+1. Jsme flexibilní vůči přáním zákazníků a můžeme i spojit více bytů dohromady a vytvořit tak byt o více ložnicích a koupelnách. V projektu je na takovéto možnosti pamatováno a variace jsou při včasné rezervaci možné.

Liší se ceny podle polohy a nebo orientace?

Rozdíly podle polohy jsou, pokud vůbec, pouze minimální. Tady je třeba podotknout, že naše firma převádí vlastnictví k nemovitostem již během výstavby, takže zákazník dostává kupní smlouvu a nikoliv pouze smlouvu o smlouvě budoucí. To je velký rozdíl oproti praxi jiných firem. A důvodem, proč k nám mají naši zákazníci velkou důvěru.

Pomáhá BRI klientům se zajišťováním financování bytu?

Ano, je to samozřejmá služba. Máme smlouvy o spolupráci s významnými hypotečními bankami a stavebními spořitelnami které toto usnadňují, takže klient si opatří jen podklady o své osobní bonitě a vše ostatní je už připraveno. Naším významným partnerem v oblasti financování je ČSOB banka.

Proč by mělo být výhodou koupit byt ve výstavbě?

Výhod včasné rezervace, tedy koupě bytu v průběhu výstavby je několik. Řekla bych, že pokud klient nespěchá s nastěhováním do nového bytu, je jich mnohem více než nevýhod.
Velikou výhodou je cena, která je okamžikem podpisu rezervace klientovi zaručena. Jak jistě všichni víme, ceny stavebních materiálů a prací často stoupají, ale to již nemá vliv na cenu bytu koupeného. Riziko zvýšených nákladů na výstavbu je tedy na developerovi. Navíc cena bytu zkolaudovaného je tržně vyšší než rozestavěného.
Další výhodou je možnost ovlivnění dispozičního uspořádání bytu. Klientům vycházíme maximálně vstříc v jejich požadavcích na změny ( pokud je to stavebně a technicky možné). Každý klient při včasné rezervaci si může vybrat sanitární vybavení koupelny i obklady a dlažbu. Cena nadstandardního vybavení je pak snížena o hodnotu standardu.
V neposlední řadě bych ráda zmínila služby interiérového architekta. Naše spol. uzavřela dohodu s firmou RANNÝ Architects, kteří našim klientům nabízejí 4 hodiny práce architekta zdarma a navíc slevu 10% na další služby a produkty.

Kolik klientů změny žádá?

Nutno říci, že standard je poměrně vysoký a změn v sanitární technice je jen nepatrné množství. Nejčastěji to je výměna vany za vířivou. Co se týká obkladů a dlažeb u viladomů G3-G7 změn bylo také minimálně, do standardu jsme použili španělské obklady Keraben v moderním designu mozaiky či kombinace bílé, čediče a skleněných listel. ( fotografie jsou na CD).
Ve viladomech jsou vyprojektovány 3 mezonetové byty o rozloze 134m2. Jejich koupelny jsou již ve standardu vybaveny sanitární technikou Villeroy Boch, exotickým dřevem na podlahách a luxusními obklady včetně dřevěných listel.
A pro další vybavování dokončených bytů máme smluvní partnery, kteří nabízejí pro naše klienty individuální řešení a výhodné obchodní podmínky. Více o této nabídce lze najít v seznamu smluvních partnerů.

Koupě bytu je důležitá životní investice, proč by měl zákazník dát důvěru právě vám?

Naše spol. všechny své projekty úspěšně dokončila a dnes můžeme říci, že jsme firma s dlouholetou tradicí. Důkazem jsou toho jsou již stovky bytů a tisíce spokojených klientů.
A o své vložené prostředky do bytu, který není dokončen, se klienti rozhodně bát nemusí. Existují smluvní principy, které chrání práva a finanční vklady zákazníků. Naše společnost Bohemia REAL INVEST například jako první v Praze začala nabízet tzv. Smlouvu o výstavbě, která je bezpečnostní zárukou vložených vkladů.

 • naše firma je ceněna jako mimořádně seriózní (viz převod vlastnického práva během stavby), na trhu jsme 12 let a všechny projekty jsme velmi úspěšně dokončili.
 • již od prvního projektu se držíme zásady stavět vysoce kvalitní cihlové domy v klidném prostředí a za nízké ceny
 • náš tým odborně vyškolených pracovníků se osobně věnuje všem klientům a to je základem našeho úspěchu.
 • naši zákazníci, převážně mladí a vzdělaní lidé, velmi oceňují náš praktický přínos ke kulturnímu a společenskému rozvoji v místě jejich nového domova.

 

Jak se o vaší společnosti zájemce dozví, když nejste vidět na billboardech ani na titulních stránkách novin?

Ano, to je pravda, nezaměřujeme se na celoplošnou reklamu. Inzerujeme v odborných periodikách, prezentujeme naši firmu na internetových portálech. Ale především se držíme zásady, že každá investice by měla být rozumná a účelová a tudíž investujeme do reklamy, která bude přínosem i pro ostatní, jako například:

 • pořádáním hudebního festivalu přispíváme ke kulturnímu dění
 • pravidelně sponzorujeme koncert ZUŠ na Zbraslavi
 • přispíváme na tzv.“ sociální automobil“ pro handicapované

 

Firma Bohemia REAL INVEST v loňském roce pořádala hudební festival. Proč ho pořádáte? Uskuteční se festival i letos?
Chceme jít i v reklamě novými cestami. Nejen upozorňovat na firmu a dílo, ale také přinést trochu kultury, zábavy a radosti do stavební šedi.
Ano i letos se příznivci rockové hudby mohou těšit na nevšední hudební zážitek a mnohem více. Je připraveno odpoledne pro děti a mládež.

Bydlení ve vilových domech

Standardní vybavení bytu

 • vnitřní omítky: vápenocementové štukové s malbou
 • malba: bílá Primalex Plus
 • podlahy: koupelna, WC – keramická dlažba
 • ostatní prostory – samonivelační stěrka
 • balkony, terasy – mrazuvzdorná dlažba vč. Soklu
 • obklady: koupelna, WC – keramický obklad do výše obložky
 • okna: plastová, sklo se zvýšenou tepelnou izolací
 • dveře vstupní: bytové plné, hladké, protipožární s ocelovou zárubní a těsněním, včetně dřevěného prahu a kování- bezpečnostní, kukátko
 • vytápění: z plynové kotelny v suterénu, každý byt má svůj samostatný měřič tepla
 • dřevěné obložkové interierové dveře
 • součástí standardu není: dodávka kuchyňské linky

Klienti si mohou zvolit i libovolné nadstandardní vybavení, pokud je požadavek včas nahlášen. Stavební úpravy interiéru jsou také možné. Při použití nadstandardního vybavení se jeho cena sníží o cenu standardního.

Financování bytu

Pro usnadnění financování bytu uzavřela společnost Bohemia REAL INVEST, s r.o. smlouvu s předními finančními ústavy na našem trhu. Díky této spolupráci klient získá množství výhod, jsou jimi především:
- rychlé vyřízení úvěru, klient může ručit právě kupovanou nemovitostí a to i když stavba nebyla ještě zkolaudována
osobní péče privátního poradce
veškerá dokumentace nutná pro vyřízení úvěru je do hypotečních bank dodávána spol. Bohemia REAL INVEST, čili klient si donese jen své potvrzení o příjmu

Finančními partnery jsou: ČSOB,a.s., Hypoteční banka, a.s.
Českomoravská stavební spořitelna, a.s., Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky, Česká spořitelna, a.s

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí