Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
vinoteka.jpg, 11kB

Kalendář

2006-0
Článek

Pobočka zbraslavské knihovny

Pobocka knihovna ZbraslavPobočka zbraslavské knihovny byla otevřena v říjnu 1988 v ubytovacím středisku VDUP Barbora. Vznikla zde malá knihovna s 2 500 svazky převážně beletrie a časopisů. Jejích služeb začalo využívat 170 nových čtenářů, zejména obyvatel sídliště, které zde vzniklo. Na konci roku 1990 byla pobočka přestěhována do dnes již zbouraného „teskáče“ za Zbraslavankou. Další stěhování pobočky proběhlo koncem října 1997, tentokrát do uvolněné budovy v objektu jeslí, kde byly získány větší a pro knihovnu důstojnější prostory. Po srpnové povodni v roce 2002 se stala pobočka na rok útočištěm pro hlavní knihovnu, byl sem přestěhován zachráněný knihovní fond a pro čtenáře se stala jediným místem, kde si mohli knihy půjčovat. Poté co se v létě 2003 hlavní knihovna přestěhovala do svých nově zrekonstruovaných prostor v Městském domě, byla i pobočka upravena a rozšířila se nabídka jejích služeb.

Dnes má pobočka 4 500 svazků, převážně beletrie pro dospělé. Fond je však neustále doplňován a obměňován. Služeb pobočky může využívat každý čtenář, který již navštěvuje hlavní knihovnu a nebo každý občan splňuje-li podmínky uvedené ve výpůjčním řádu knihovny (www.mc-zbraslav/knihovna).

V současné době se zde připravuje rozšíření nabízených služeb o veřejnou internetovou stanici, která by byla veřejnosti přístupná v otevírací době.

Pobočka je nyní otevřena každý čtvrtek od 13,00 do 18,00 hodin, ale vzroste-li o její služby zájem, jsme připraveni otevírací dobu rozšířit.

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí