Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
finbroker.jpg, 10kB

Kalendář

2006-0
Článek

Velká voda teprve přijde ?

PovodeňStředa 29.3. - den, kdy jsme čekali, co přijde. Zaplavena byla Závist a její obyvatelé evakuováni do ZŠ Nad Parkem. „Zhruba dvě hodiny poté však voda o nějakých patnáct centimetrů opadla, takže jsme zase místním obyvatelům v zájmu ochrany vlastního majetku umožnili se vrátit. Situaci neustále sledujeme, občané jsou připraveni zase se z objektů vystěhovat,“ informoval starosta Petr Valenta.

Pravidelně probíhá zasedání krizováho štábu, to dnešní dopolední poctila svojí návštěvou i televizní kamera. Jsou připraveny evakuační plány, seznamy osob podle lokalit a evakuační autobus. Štáb nepřetřžitě sleduje situaci a komunikuje přímo s obyvateli v zasažených oblastech. Ti preventivně vynášejí věci z domů.

ulice U Male rekyV ulici U Malé řeky byla voda převážně v kalužích z občasného deště kromě křižovatky s ulicí Opata Konráda, kde probublávala voda z kanálu. Elektrika byla zatím vypnuta jen v Lipencích.

Doprava funguje - Strakonická i Most závodu míru je průjezdný. Zatopen je pouze podjezd v Lahovicích pod Strakonickou, což znamená, že všechny auta a autobusy jezdí okolo Krňáku pod Havlínem přes náměstí, kde se tvoří kolony.

V příštích hodinách se očekává zvýšení průtoku na 1500 m3 a s tím spojené zvýšení hladiny do té míry, kdy bude vyhlášena další evakuace.

Kromě otázky, jak se bude situace dál vyvíjet, se ozývá ještě jedna: kde je připravovaná protipovodňová zeď a jaký je její další osud? Kde jsou organizátoři petic proti ní?

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí