Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
kotva.jpg, 11kB

Kalendář

2006-1
Info
Myslíme to vážně
Filip Toušek
Vážení občané naší městské části,
již podruhé Vám předkládáme předvolební materiál zbraslavského Sdružení nezávislých kandidátů. Kandidujeme s vylosovaným číslem 7 a s názvem kandidátky "SNK Evropští demokraté", ale jsme stále stejná tradiční zbraslavská strana, jen se jmenuje jinak po sloučení strany Sdružení nezávislých kandidátů se stranou Evropských demokratů.

Jako lídr kandidátky odpovědně prohlašuji, že jsem připraven, pokud ve volbách uspějeme, stát se starostou Zbraslavi. Čtyři roky jsem působil ve funkci místostarosty, předtím jsem byl tři roky členem rady MČ Praha - Zbraslav. Jako rodilý Zbraslavan znám nejen naši městskou část, ale i všechny povinnosti související s vedením obce.

Jsem rád, že mohu jít do voleb v čele kandidátky výrazných zbraslavských osobností. Každý z mých kolegů má na naší kandidátce své pevné místo, nikdo není jen do počtu, každý je připraven v případě svého zvolení pracovat ve svém volném čase pro Zbraslav. Ostatně, prakticky každý z naší kandidátky je na Zbraslavi společensky aktivní, a tak nemusíme jen slibovat, co budeme dělat v případě zvolení. Pokud se rozhodnete podpořit zbraslavské nezávislé kandidáty, křížkujte kandidátku číslo 7 - jak je vyznačeno na titulní stránce našeho volebního letáku, volíte tak rovnou všech 19 kandidátů a dáváte nám maximální možnou podporu do sčítání výsledků.

Kompletní volební program našeho sdružení nezávislých najdete na www.pokojenyzivot.cz, ale jak jistě všichni víte, papír snese všechno. Není umění naskládat slib za slibem, umění je sliby realizovat. A to s přihlédnutím ke všem souvislostem.

Jistě, bylo by krásné mít místo dnešního Belvederu Průhonický park, ale pokud jsme odkázáni na omezené finance z pražského rozpočtu, je jasnou prioritou zpevnění cest pro ty, kteří denně mezi horní a dolní Zbraslaví pendlují. Na rododendrony dojde, až bude vše ostatní hotovo. Že se podařilo získat prostředky na Městkou zahradu, obřadní síň či výstavní sál, to byl úspěch, kterým se Zbraslav v minulosti chlubit nemohla. A rychlost realizace projektů byla závislá jen na možnosti čerpání přidělených financí. Vznikla nová dětská hřiště a ta stará se upravila, aby sloužila ke hraní. Tolik paneláků, kolik je jich zrenovováno na Zbraslavi, by se jinde hledalo obtížně, a to hlavně zásluhou úspěšné privatizace, která se zdařila díky intenzivní komunikaci s obyvateli privatizovaných domů.

Zbraslav má vyrovnaný rozpočet, který není kryt z mimořádných výnosů. Třeba i proto, že místní Dům s pečovatelskou službou není ztrátovou záležitostí, což je český unikát. A tak spokojení obyvatelé budou již brzy mířit na procházky do Central parku, který vyroste ve Slunečním městě, kde bylo rozhodnuto o snížení zastavěnosti právě ve prospěch zeleně. Poslední stavbou, která za Zbraslavankou vyroste, bude Medicentrum s nabídkou lékařských pracovišť. A když už jsem zmínil Zbraslavanku, na Vánoce bude mít konkurenci v podobě prodejny Lidl, kterou soukromý investor buduje na poli za benzínovou pumpou. Další budování čeká dolní část Zbraslavi při stavbě protipovodňových opatření. Nezapomenul jsem ani na rekonstrukci Zbraslavského náměstí, ale ta bude mít smysl, až bude dokončen okruh spojující dálnice D1 a D5. Ale o tom již psaly Zbraslavské noviny, barevný místní tisk, který poskytuje na rozdíl od jiných radničních tiskovin prostor reprezentantům všech politických a názorových směrů - ostatně říjnové volební noviny jsou toho jasným dokladem.

Vážení spoluobčané,
já i moji kolegové se hrdě hlásíme k naší práci v uplynulých měsících a letech. A současně se nebojíme další práce v příštím volebním období. Proto se ani vy nebojte hlasovat pro kandidátku číslo 7, Sdružení nezávislých kandidátů "SNK Evropští demokraté".

Filip Toušek,
kandidát na starostu Zbraslavi
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí