Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
barabizna.jpg, 9,3kB

Kalendář

2006-1
Článek

Výsledky voleb očima Michala Strnada

Zbraslav je velmi krásné místo pro život a potřebuje péči a práci. Ať už výsledky komunálních voleb dopadly jakkoliv, teď je potřeba konečně začít něco dělat. Místo toho čtu na těchto stránkách (převážně v diskusi) hádky a osobní útoky. Kritizovat umí každý. Přestože se mi některé kroky předchozího zastupitelstva také nelíbily, hodně věcí se povedlo a kdekdo z Pražanů Zbraslavi závidí.

Jak asi zasvěcení ví, jsem nově zvolený zastupitel, který nemá žádné vazby na předešlé zastupitelstvo (většinu z těchto lidí ani neznám). Hlavním důvodem proč jsem kandidoval do zastupitelstva ač se to někomu může zdát jako prázdná fráze či idealismus je opravdu pro Zbraslav něco udělat nebo minimálně pasivně nepřihlížet některým neuváženým rozhodnutím. Přijde mi zbytečné si tu na Zbraslavi "hrát" na velkou politiku stran, funkce apod. Přestože jsem členem ODS (rád každému zájemci vysvětlím proč) musím souhlasit jinak s nechutným Paroubkem -- a jeho výrokem "chodník není pravicový nebo levicový". Zjednodušeně řečeno, vždy budu pro rozumné návrhy, nápady zlepšující život Zbraslavi.

Myslím, že každého zvoleného zastupitele můžou mrzet osobní útoky. Ať si každý, kdo kritizuje příště uvědomí, že práce zastupitele je ve většině případů neplacená a že ji lidé vykonávají po práci.

Co je tedy potřeba pro Zbraslav ihned udělat? Hodně se tu mluvilo o aquacentru apod.

  1. Jako jednoznačnou prioritu vidím vybudování protipovodňové ochrany  Zbraslavi, jinak tu budeme mít aquacentrum všude a zadarmo. To že  loni Zbraslav o vlásek unikla před velkou vodou byla jen náhoda a  štěstí. Situace ukázala, že se na Zbraslavi proti povodním nic  nedělá a mnoho lidí zde žije ve strachu. Pokud si někdo myslí, že  když bydlí "nahoře" že se ho povodeň netýká, je na velkém omylu.  Pokusím se v některém z příštích článků (pokud dostanu prostor)  nastínit co hrozí všem lidem na Zbraslavi, pokud zde budou  pravidelné povodně.
  2. Doprava a hluk -- Zbraslav byla vždy klidným místem kam si jezdili  lidé odpočinout. Místo toho se postupně stává součástí  celopražského dopravního problému. Je potřeba na Zbraslavi  urychleně řešit dopravní situaci včetně zkvalitnění silnic a  chodníků. O hluku a nebezpeční pro děti ani nemluvě.

Tak a teď můžete kritizovat i mě. Diskuse je vaše ;-)

Michal Strnad

zastupitel (ODS)

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí