Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
ldprint.jpg, 6,3kB

Kalendář

2007-0
Článek

Úprava lesoparku Belveder

Když jsem poprvé viděl nové „úžasné“ lavičky  nesmyslně rozmístěné na různých místech Zbraslavi, myslel jsem, že je to nějaký mo(mentální) úlet, nebo že se někdo potřeboval něčeho zbytečného zbavit. Takovou hrůzu si přeci nikdo rozumný nenechá vyrobit.
Pak jsem ale jednou přišel do mnou oblíbeného lesoparku Belveder a viděl zahájení jakýchsi úprav, byl jsem naprosto zděšen. V domnění, že přes park budují dálnici, zeptal jsem se pracovníka firmy, co „úpravy“ provádí , co že to vlastně dělají. Vysvětlil mi, že upravují cestu a tak jsem si řekl, že do toho asi nevidím a nebudu mluvit odborníkům do jejich práce.
Ale po další návštěvě Belvederu jsem zjistil, že mé obavy byly na místě. To co jsem viděl při vstupu do parku, připomínalo vjezd pro stavební stroje, široké šedé cesty, neučinné odvodňovací strouhy, betonová zídka a ! oblíbené betonové lavičky. Naprosto zbytečná a ještě k tomu odfláknutá práce.
Dříve jsem chodil na Belveder se uklidnit, nyní se tam akorát naštvu. A pak  si koupím Zbraslavské noviny, kde se tím ještě na první straně chlubíte.
Chtěl bych Vás poprosit: Nedělejte vůbec nic. Je to tak lepší.

David Macháček
grafik

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí