Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
vinoteka.jpg, 11kB

Kalendář

2007-0
Info
Nové domy v prostoru Panské zahrady
Pražští radní vystoupili proti bytovému souboru Panská zahrada ve Zbraslavi.
Domy by tu měly stát v záplavovém území, a navíc blízko zámku, který je nemovitou kulturní památkou. Městská rada včera souhlasila s námitkou, kterou se budou muset úřady zabývat při schvalovacím řízení. „Pozemky, kde mají domy stát, jsou v záplavové oblasti Vltavy. Budou sice chráněny zábranami, hrazení tam však bude až za několik měsíců. Podle městské vyhlášky se nesmí v záplavových oblastech stavět,“ vytkl největší prohřešky stavby mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf. Projekt není navíc podle radnice úplně v souladu s územním plánem. „Budovy mají stát blízko zámku. Předložený návrh neodpovídá zásadám UNESCO,“ dodal mluvčí.
Proti uvažované výstavbě sedmi bytových a tří rodinných domů u zbraslavského zámku vystoupila již dříve tamní radnice. Starostce Zbraslavi Renatě Hůrkové se nelíbilo především předimenzování celého návrhu. „Na minimální rozlohu tam bylo beze zbytku místa narváno co nejvíc bytů,“ zmínila své výhrady k projektu Hůrková.
Navíc se zbraslavské radnici nezdála ani výška zamýšlených objektů. Podle starostky byly navrhované domy o tři až čtyři patra vyšší než okolní stará zástavba. „Ty domečky v okolí zámečku by ta stavba úplně zastínila,“ dodala Hůrková. Zbraslav chce nyní docílit toho, aby bylo okolo zdejšího zámku, který je národní kulturní památkou, zřízeno ochranné pásmo, které by tu regulovalo budoucí výstavbu. „Nechceme zakázat v okolí zámku stavět. Jen si přejeme, aby se tu stavělo rozumně. S investorem bychom i byli ochotni jednat o nějaké kompromisní variantě,“ dodala starostka Zbraslavi.
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí