Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
binter.jpg, 8,9kB

Kalendář

2007-0
Článek

Lesopark Belveder

Dobrý den všem, kteří se zajímají o Belveder.

Od včerejška mám silně zkaženou náladu - doufala jsem totiž, že úprava cestiček a schodů se vyhne té části Belvederu, kudy se chodí z Plácku nahoru ke školce a škole... Bohužel se tato úprava nevyhnula ani těmto místům a romantická a přírodní cesta v LESOPARKU se změnila na absolutně nepochopitelnou prašnou cestu plnou jemných kamínků. Takto „upravená“ cestička vypadá v lesoparku velice nepatřičně. Romantický pramínek, který jsme se synem často čistili od listí a větviček je nyní zakrytý šedivým betonovým poklopem a na druhé straně cestičky čouhá červená plastová roura, odpadky se pořád průběžně vyskytují u horních schodů, keře jsou osekány a opižlány a všude podél horní cesty bují poněkud nepůvabně vlaštovičník – a to všechno je dohromady taková nějaké pustina, která s lesoparkem podle mého nemá nic společného...

Copak nejsou lepší a přírodnější alternativy pro úpravu cestiček?? Například dřevěné špalíky zatlučené do země, ploché kameny... toto by určitě vypadalo v lesoparku lépe!!

Cestičky a schody jsou (nejen!!) podle mého špatně schůdné - budou se kamínky zalévat asfaltem, aby se dalo po cestičkách normálně chodit a jezdit na kole?? Měla jsem totiž špinavé a zaprášené boty plné kamínků a až tamtudy zase půjdou děti ze školky na procházku, bude to takové uprášené stádečko, za kterým se bude zvedat oblak prachu... Z toho budou rodiče i učitelky opravdu nadšené!! Navíc jak dlouho tyto kamínky vydrží na svém místě, pokud zaprší???

Opravdu si myslím, že ze Zbraslavi se tímto stává obec, která přišla o další část svého půvabu. Omluvitelné je to snad jedině v případě, pokud toto všechno bylo myšleno jako ochrana před divokými prasaty, která plundrují zahrádky a pozemky zbraslavských občanů nebo jako odpuzovač těch, kdo ničí v Belvederu lavičky a koše… Protože chodit takto upraveným Belvederem nebude už těšit asi nikoho, ani zvířata, ani lidi.

Copak tady na Zbraslavi musí být toto jen o penězích? Nebylo by lepší peníze investovat do jiných cest a úprav chodníků? A ještě se toto nevkusné dílo ukazuje a oslavuje ve Zbraslavských novinách. Je to smutné, Zbraslav si určitě zaslouží lepší a starostlivější péči než tu dosavadní.

-------------------------------------------------

Jen jsem se chtěla jen tak pod čarou zeptat – pokud už došlo k úpravě cestiček, začnou se aspoň v zimě sypat, aby to na nich v Belvederu neklouzalo, nebo bude stále u schodů alibistická cedulka pro případ, že si někdo (někdo z těch, kdo tuto cestu musí používat, pokud nechtějí chodit mnohem delší cestu oklikou) zlomí při sněhu a náledí nohu??

Barbora Žemličková, Zbraslav

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí