Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
alfa-lingua.jpg, 7,7kB

Kalendář

2003-0
Info
Expozice asijského umění na zámku Zbraslav je pro veřejnost otevřena.
Expozice asijského umění na zámku Zbraslav je pro veřejnost otevřena. Plánovaná úprava expozice související se situací vzniklou po letních povodních bude provedena za plného provozu zámku. Národní galerie se snažila vyjít vstříc svým návštěvníkům a zámek neuzavře. Návštěvníci zámku si tak mohou prohlédnout sály čínského, tibetského umění, umění islámu a umění jihovýchodní Asie a v omezené míře i sály japonského umění. Nepřístupná zůstává pouze část ambitu zámku. Základní vstupné do zámku je snížené na 40 Kč, poloviční 20 Kč. Otevřeno je denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin.

V přízemí zámku je i nadále přístupná originální japonská čajovna; na čaj lze zajít i bez vstupenky do expozice. Čajovna podává zelené japonské a čínské čaje, aromatizované i černé čaje ze všech koutů světa. Šálek čaje si můžete vychutnat i v tradičním japonském interiéru. Ke koupi je zde i čajová keramika. Otevřena denně mimo pondělí od 10,30 do 17,30.

Zámek Zbraslav, významná barokní památka, byl založen Václavem II v roce 1292 jako Cisterciácký klášter. Leží na jižním okraji Prahy, je snadno dostupný autem po výpadovce na Strakonice nebo 15 minut autobusy 129, 241, 255, 360 MHD ze Smíchovského nádraží.

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí