Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
antonio.jpg, 10kB

Kalendář

2007-0
Článek

Když hoří…

Před několika okamžiky jsem byl náhodným svědkem požáru. V Zaběhlicích v ulici Pod Chaloupkami se samovzňal osobní vůz a hrozila exploze, která by způsobila velké škody na okolních domech a oheň by se dále rozšířil. Díky bleskovému zásahu Sboru dobrovolných hasičů Zbraslav a několika duchapřítomných sousedů se podařilo oheň uhasit a hrozící explozi odvrátit.

Teprve tváří v tvář dvoumetrovým plamenům šlehajícím z motoru vozu jsem si uvědomil, jak je důležité vědět, jak se v dané situaci zachovat a jak důležitá je lidská odvaha. Rád bych tímto ocenil především práci Petra Veselého, který zasahoval bez jakéhokoli profesionálního vybavení a zabránil dalšímu šíření požáru. Velký dík pak také patří Jaroslavu Růžičkovi a Miroslavu Vítkovi za skutečně rychlý příjezd zbraslavské hasičské techniky, a také dalším sousedům, kteří přispěchali s hasicími přístroji a snažili se oheň uhasit.

Píši těchto několik řádků ještě pod plným dojmem z celé události a rád bych je věnoval všem těm, kteří neváhali, zcela bez nadsázky, nasadit život pro dobrou věc.

Tomáš Růžička
Zaběhlice, 28.8.2007, 23:53 hod.

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí