Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
husqvarna.jpg, 8,1kB

Kalendář

2008-0
Článek

Milá paní starostko,

Píši Vám tento otevřený dopis, jehož kopii posílám i do vybraných medií a dalším lidem, jak můžete vidět. Bydlím ve spodní části Zbraslavi, kousek od místního kamenolomu v ulici K Přehradám. Je zde omezená rychlost na 50km/h, protože silnice vede těsně kolem obytných domů a je zde přechod pro chodce, kvuli kterému vám píšu. Tento přechod je přesně naproti vchodu do budovy kamenolomu a je jediný v okolí, přes který sa dá přejít na druhou stranu, kde je i zastávka autobusu. O tom, že zde řidiči absolutně nedodržují dovolenou rychlost a když je teplo motocykly zde jezdi i 200 Km/h, už jsem psal Vám i Vašemu předchůdci.

Přejít tento přechod je velmi obtížné. Málokdy tam někdo zpomalí, natož aby zastavil. Když tam přechází má žena s 4letou dcerou a 2letou v kočárku, bojím se neuvěřitelně. U sousedu bydlí 10letá holčička, která tam chodí každý den sama na autobus do školy. Váš předchůdce se odkazoval, nejspíš naivně, na nový silniční zákon, který nepomohl. Pak jsem psal i Vám a celkem bez úspěchu, než se na přechodu oběvil ostrůvek částečně chráněný betony. Ne že by to řidiče přinutilo zpomalit, ale silnice se rozdělila na 2 části a alespoň trochu bezbečně se dala přeběhnout na 2x. Není to sice dostatečné, ale alespoň něco. Ovšem jaký byl pro mě šok, když byly panely odstraněny po té co se na nich minulí týden vyboural jeden neukázněný řidič který je v té rychlosti co jel nejspíš přehlídl. Je pro vás tedy cennější zraví těchto řidičů a jejich pohodlí jezdit tudy neomezenou rychlostí ???

Zatím zde chodec přejet nebyl, ale nerad bych Vám psal znovu, až tam k takovému úrazu dojde. Vím, že Vy sama děti máte. Pustila by jste je samotné přes tento přechod cestou do školy ? Vím, že o samotnou komunikaci nezodpovídá obec, ale Vy jakokožto zástupce naší obce ,byste měla dělat něco proto, aby zde bylo bezpečno ! Proč na samotném přechodu nemůže být retardér nebo alespoň radar měřící rychlost, jak je to v okolních obcích, případně cokoli jineho (semafor, ostrůvek …) co by doopravdy donutilo řidiče zpomalit.

Věřím, že se po tomhle e-mailu zamyslíte a uděláte alespoň něco pro občany obce, jež zastupujete aby, předmět tohoto e-mailu nebyl pravdivý.

Děkuji

Marek Göllner

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí