Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
euin.jpg, 9,9kB

Kalendář

2008-0
Článek

Výroční schůze dobrovolných hasičů

Dne 9.2.2008 proběhla v odpoledních a večerních hodinách každoroční výroční schůze dobrovolných hasičů na Zbraslavi.

Schůze se zůčastnilo kromě členů i spousta pozvaných hostů, mezi nimi i naše paní starostka Renata Hůrková.

Sbor dobrovolných hasičů na Zbraslavi slaví letos už 105. výročí od založení. Schůze začala přečtením zprávy o činnosti a hospodaření našeho sboru. Zprávu vypracoval a přečetl JUDr. Ivo Růžička, který ani letos nezklamal a jeho projev zabral většinu času. Ale i on sám předem varoval všechny zůčastněné, aby se na hodinku pohodlně usadili. I přesto, že jeho zpráva byla obsahlá rozhodně nebyla únavnou.

Kromě jiného nás p. Růžička seznamil s činností a výjezdy našeho sboru za minulý rok.
Nejvíc je potrápil už 18.1.07 "Orkán Kyril" a problémy s ním řešili až do 21.1.07 Kvuli silnému větru vyjíždeli ještě 18.3.07 do Paškovy ulice k odstranění rekl. tabule.
Dne 28.4.07 se naši hasiči úspěšně zůčastnili cvičení na dálkovou dopravu vody od Vltavy na letiště Točná. Ještě téhož dne byl výjezd k požáru v Borovičkách na Zbraslavi.
15.7.07 kdosi za 35-ti stupňového vedra zapálil zbytky po vykáceném lese nad lomem v rozloze asi 1,5 ha. Požár zdolávalo šest sborů. Další výjezd k požáru byl 7.8.07.
Dne 20.8.07 byla čerpána voda ze zatopené silnice na Jižní spojce u sjezdu na Spořilov. Kuriózní byl výjezd k hořícímu autu dne 28.8.07 v ulici Pod Chaloupkami, kde jeho majitelka byla doma a ani nevěděla, že jí auto asi jeden metr od domu hoří.

Po přečtení zprávy následovaly plány na letošní rok, hlasování atd ...
Po té následovalo ocenění členů sboru a nakonec došlo i na zábavu, občerstvení a k tomu všemu nám zahrála kapela složená z našich členů.

Stránky sboru dobrovolných hasičů Zbraslav http://sdh.zbraslav.info/


M.Göllner
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí