Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
antonio.jpg, 10kB

Kalendář

2008-0
Článek

Vojákem v Iráku

Ve čtvrtek 14.3.2008 se v jídelně Domu s pečovatelskou službou (ulice U Včely) uskutečnila beseda s vojenským kaplanem kapitánem Miloslavem Kloubkem, kterou uspořádala Církev bratrská v rámci tradičních Kaváren 19:00, kam se snaží zvát zajímavé hosty, kteří můžou jako křesťané představit zajímavé momenty z nejrůznějších oblastí své služby a života dalším lidem.

Po lednové Kavárně 19:00 na téma Klinická smrt (osobní svědectví Jana Boštíka o prožité klinické smrti), jsme pozvali právě Miloslava Kloubka, evangelického duchovního, který je v současné době vojákem v záloze a který se jako kaplan zúčastnil s našimi vojáky čtyř zahraničních misí.

Bylo nejenom co zajímavého slyšet, ale i na co se dívat (autentická videa a fotografie z akcí české protichemické jednotky, kuvajtské bankovky a mince, tamější oblečení, písek, štír...) a dokonce čichat (víte, jak voní ropa?). Povídání lidsky velmi citlivého a přímého muže kapitána Kloubka o misích v Kuvajtu a Iráku, nám přiblížilo atmosféru a pocity našich vojáků, jejich vztahy mezi sebou navzájem, se svými kolegy z jiných zemí, ale i s obyvateli, které přijeli na daná místa chránit – svérázní lidé, svérázný kraj. V daných podmínkách i nevěřící vojáci rádi přijali modlitby a přátelské popovídání s člověkem, který si na ně udělal čas a zajímal se o jejich problémy, aniž by je tzv. „pouštěl dál“.

Zveme na další zajímavou Kavárnu – tentokrát bude 21. května na téma „Fair Trade“.

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí