Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
alfa-lingua.jpg, 7,7kB

Kalendář

2008-0
Článek

Bagr vyhrabal ze země doupě i s osmi liščaty

Zbraslav - Je jich celkem osm, ale piští tak hlasitě, jako by jich bylo přinejmenším třikrát tolik.

Z osmerčat čtyřtýdenních lišek jsou teď na měkko všichni zaměstnanci záchytné stanice pro exotická zvířata v Dolních Měcholupech.

Partu liščat sem v pondělí dopoledne přivezla od Zbraslavského zámku odchytová služba městské policie. „U zámku se dělají nějaké výkopové práce. Jak lžíce bagru nabrala zemi, rozkryla i doupě,“ popisuje mluvčí strážníků Vilma Častová, kde se na okraji metropole vzaly malé šelmy. Jejich matku pravděpodobně rámus stavebních strojů vyplašil, a tak utekla.

V útulku nejprve netušili, co to na ně z pelechu kvičí. Nejprve tipovali, že to je klubko psíků mývalovitých. „Až později jsme zjistili, že jsou to opravdu lišky. To je v Praze naprostý unikát, na který se k nám jezdí dívat i lesníci,“ říká vedoucí útulku Václav Steinbauer a nadšeně líčí, jaké je soužití s liškami: „Jsou takové lezavé, takže musíme pořád dávat pozor, kam nám unikají.“

Liščata jsou taky neuvěřitelně hladová - nacpou se k prasknutí, pak se stulí všechna do jednoho klubka a začnou hlasitě chrápat. „Odčervili jsme je a odblešili. Protože nejsou vůbec agresivní, domluvili jsme se se zookoutkem v Chuchli, že si od nás lišky vezmou,“ plánuje Steinbauer budoucnost šelmiček.

Dokud trochu nevyrostou, budou bydlet v Měcholupech. „Bude to zábava pro nás i pro návštěvníky. Jsou fakt jako parta Rychlých šípů,“ směje se Steinbauer.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - Praha

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=078&r=mfpraha&c=946055
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí