Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
elektro-opravy.jpg, 7,9kB

Kalendář

2008-0
Info
Pojď si hrát s Uraganem
Karel Pašek
Zakládá se nová tradice?

Skauti pořádají každým rokem už tradiční Drakiádu – Létání s Uraganem. Ta také začínala ze skromných začátků a dnes není překvapením účast 150 dětí. Teď se skauti snaží založit novou tradici - jarní akci pro veřejnost. Smyslem herního odpoledne bylo vylákat děti od počítače, aby si přišly zahrát, seznámit se s jinými dětmi a také s jinými aktivitami. Ne všechny děti chodí do školy na Zbraslavi a tady měly možnost poznat nové kamarády. Dalším cílem bylo vylákat s dětmi do akce i rodiče. To se podařilo. Vedlejším neplánovaným výsledkem akce bylo také to, že v klubovnách všech oddílů bylo nezvykle důkladně uklizeno.
Překvapivé bylo, že v dnešní elektronické době dokázaly moderní deskové hry (nakoupené s podporou MČ Zbraslav) strhnout dospělé natolik, že se nesháněli po svých dětech. Ty hrály jiné napínavé hry v sousedních klubovnách, nebo honily venku diabolo. V konkurenci deskových her úspěšně zabodovaly i šachy. Hrály se ve skautské čajonvě a tam byla klidná atmosféra. Vůbec celé sobotní odpoledne mělo příjemný oddechový charakter.
S tím ostře kontrastovalo nedělní odpoledne, kdy v areálu výzkumáku, kde jsou i skautské klubovny, opět hořelo. Jednu z opuštěných budov zřejmě podpálily bezprizorní děti.

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí