Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
kotva.jpg, 11kB

Kalendář

2008-0
Článek

Radotín vábí na Pábení

Už 24. května startuje první ročník Radotínského Pábení, jehož organizátorem či spolupořadatelem je Městská část Praha 16. Všech pět akcí, které se v rámci tohoto kulturního podniku v Radotíně uskuteční, má společný cíl – rozšířit kulturní nabídku občanům všech věkových skupin a podpořit místní oddíly, sdružení, ale i školní zařízení, jenž by se díky spolupořadatelské činnosti mohly prezentovat a oslovit tak potencionální zájemce.

Důležitým motivem je i sjednocení a navázání spolupráce mezi volnočasovými sdruženími, která si tak mohou navzájem předat užitečné zkušenosti. „Kupříkladu dětský den pořádá v různou dobu vždy několik místních organizací. Naší snahou je využít jejich praktických znalostí a spojit několik lokálních oslav dne dětí v jednu velkou,“ říká radotínský starosta Karel Hanzlík.

Pábení v kostce

Milovníci koní si jistě nenechají 24. května ujít Velké radotínské rodeo. Zábavný den pro děti aneb Dětský den v lázních se koná v sobotu 31. května od 13 do 19 hodin. Program bude vyplněn soutěžemi, autogramiádou známých osobností či divadelním vystoupením. Obě tyto akce se konají v příjemném areálu radotínských říčních lázní v blízkosti řeky Berounky.

Středočeský kraj ve spolupráci s hlavním městem Prahou pořádá 6. – 7. června Královský průvod z Prahy na Karlštejn. Dvoudenní průvod sleduje historickou tradici, jejíž kořeny sahají do doby vlády císaře Karla IV. Tento panovník uchovával korunovační klenoty Svaté říše římské na hradě Karlštejně a každoročně je nechával coby svátosti ukazovat věřícím. Krátce nato byly klenoty vezeny zpět. Právě návrat klenotů z hlavního města na Karlštejn je námětem průvodu, který bude projíždět ze Starého Města pražského přes Smíchov, Radotín, Černošice, Dobřichovice, Lety, Řevnice a Hlásnou Třebaň na Karlštejn. Pro lid prostý i urozený bude v každém místě připraven bohatý doprovodný program, kterého se můžete zúčastnit 6. června od 14 hodin v Radotíně - rytířské souboje, dobová hudba, pohádky pro děti a pro dospělé, pro císaře pak důstojné uvítání v podání nejvyšších radotínských představitelů.

Komu nechybí odvaha, doplněná patřičnou dávkou recese a humoru, dostaví se 21. června na start Radotínské Neckyády, soutěže ve splavování Berounky na netradičních plavidlech. Pilotní ročník se koná v říčních lázních.

Radostný Radotín je projektem především pro příznivce divadelního umění. V rámci posledního projektu Pábení se v sobotu 12. července představí nejen radotínští ochotníci ze spolku Gaudium, ale i amatérské divadelní soubory z blízkého okolí. „Naší snahou je organizace soutěžního víkendového divadelního festivalu,“ dodává k této akci Hanzlík.

Kalendář Radotínského Pábení
24. května: Velké radotínské rodeo
31. května: Dětský den v lázních
6. - 7. června: Královský průvod z Prahy na Karlštejn (doprovodný program v Radotíně 6. června)
21. června: Radotínská Neckyáda
12. července: Radostný Radotín

Tiskovou zprávu naleznete i na oficiálních webových stránkách Městské části Praha 16 www.mcpraha16.cz.

Radotín, 19.5.2008

Za správnost: Jana Černá, DiS.
tel.: 234 128 201
e-mail: jana.cerna@p16.mepnet.cz

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí