Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
husqvarna.jpg, 8,1kB

Kalendář

2008-0
Článek

Zatím jen 70 náklaďáků denně

V kamenolomu Zbraslav byla postavena v r. 1998 betonárna na dobu dočasnou do r. 2003. Poté její trvání prodloužil stavební úřad do konce roku 2008.

Nyní majitel betonárny - společnost Kámen Zbraslav navrhuje prodloužení provozu betonárny na dobu životnosti lomu do r. 2065. Betonárka vyrábí 50.000m3 betonu ročně. K tomu se do kamenolomu dováží 15.000 tun cementu ročně z Radotína, 40.000 tun písku z Ledčice u Mělníka, 2.500 tun popílku z elektrárny Mělník. Veškerý cement, písek a popílek se přiváží a 85% betonu se odváží po ulici K Přehradám podél obytné zóny spodní Zbraslavi.


Současné zatížení ulice K Přehradám z provozu betonárny je 70 nákladních vozů denně. Kámen Zbraslav ve své žádosti o prodloužení provozu uvádí, že kapacita betonárny se nebude zvyšovat. To ale zjevně není pravda. Při veřejném projednání záměru těžby štěrkopísku z budoucích jezer u Lahovic totiž firma prezentovala, že vytěžený štěrk se bude z Lahovic vozit také do betonárky v lomu. Těžit se bude 500.000 tun ročně, z toho na Zbraslav se má dovážet 20%.

Zamlouvají se vám tyto záměry?

Detaily na

Karel Pašek
(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí