Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
uvodaka.jpg, 9,3kB

Kalendář

2008-1
Článek

Radotínští umělci se představí v Koruně

Do programu listopadových kulturních akcí již neodmyslitelně patří výstava Kruhu radotínských výtvarníků. Její 15. ročník začíná v sobotu 22. listopadu od 17 hodin vernisáží. Výstava bude přístupná od 23. listopadu do 29. listopadu vždy od 10 do 18 hodin v Kulturním středisku „U Koruny“ (nám. Osvoboditelů 44/15, Praha – Radotín).

Tradice pořádání výstav radotínských umělců spadá již do poloviny sedmdesátých let minulého století. Teprve v „polistopadové éře“ se akce staly samozřejmostí a letos úspěšně dospěly do slavnostního patnáctého ročníku. „Záměr podělit se o radost ze své tvorby se širší veřejností stál u zrodu myšlenky spojit se v Kruh radotínských výtvarníků a prezentovat svá díla společně,“ vysvětluje Ivan Hrbek. Na výstavě se můžete seznámit s rozmanitou tvorbou amatérských i profesionálních umělců nejen z Radotína, ale i z blízkého okolí. „Někteří z nich jsou radotínskými rodáky a prožili zde celý život, jiní o Radotín zavadili víceméně náhodou. Všechny je však spojuje snaha obohatit kulturní dění v naší obci,“ říká Hrbek.

„Všem členům Kruhu radotínských výtvarníků bych chtěl popřát do dalších let nepřeberné množství inspirací, tvůrčí invenci, dobré oko a jistou ruku. Nám, návštěvníkům, nekončící krásný zážitek nad díly a výtvory, které jsou věčné,“ dodává Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16. K jubileu byla vydána publikace, který nabídne průřez tvorbou a medailonky dvaceti umělců a členů Kruhu radotínských výtvarníků. Sborník bude k zakoupení přímo v Kulturním středisku za 50 korun.

Výstavu pořádá Městská část Praha 16 ve spolupráci s Kulturním střediskem a Kruhem radotínských výtvarníků.

Vstup na vernisáž i výstavu je zdarma.

Informace též na www.mcpraha16.cz.

Radotín, 12.11.2008

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí