Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
uzemlicku.jpg, 7,5kB

Kalendář

2008-1
Článek

Podnikatelům ověří listiny a podpisy i na živnostenském odboru

Od úterý 18. listopadu mohou podnikatelé na živnostenském odboru Úřadu městské části Praha 16 využít novou službu – ověřování shody opisu nebo kopie s listinou (vidimace) a ověřování pravosti podpisů (legalizace).

Vidimaci listin a legalizaci podpisů tak bude provádět již druhé pracoviště Úřadu městské části Praha 16. Po pracovišti úseku matrik, které se nachází v přízemí hlavní budovy úřadu v ulici Václava Balého 23/3 to bude i odbor živnostenský v patře budovy čp. 21 na náměstí Osvoboditelů 21/2a v Praze – Radotíně.

„Ověřování listin i podpisů v téže budově, kde má své pracoviště živnostenský odbor, přinese podnikatelům značnou časovou úsporu. Úřad totiž v Radotíně sídlí ve více budovách, podnikatelé tedy nebudou muset mezi nimi přecházet a vracet se zpět. Vše vyřídí na jednom místě,“ uvádí Ing. Lenka Böhmová, zástupce tajemníka Úřadu městské části Praha 16.

Částky účtované za vidimaci každé stránky vidimované listiny a každého podpisu jsou stanoveny zákonem o správních poplatcích a činí 30 korun za jednu stránku či podpis.

Obě zmiňovaná pracoviště fungují od května letošního roku i jako pracoviště projektu Czech POINT. Vydávají výpisy z obchodního a živnostenského rejstříku, rejstříku trestů a výpisy z katastru nemovitostí.

Informace též na www.mcpraha16.cz.

Radotín, 18.11.2008

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí