Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
alfa-lingua.jpg, 7,7kB

Kalendář

2009-0
Článek

Radotín bojuje proti změnám MHD

Až do pátku 16. ledna je ve vestibulu Úřadu městské části Praha 16 (Václava Balého 23/3, Praha – Radotín) k dispozici petice proti změnám v městské hromadné dopravě, které platí od poloviny prosince loňského roku. K dnešnímu dni obsahuje více než 700 podpisů. Petiční arch si mohou občané také vytisknout z internetových stránek www.mcpraha16.cz a donést jej do podatelny úřadu.

Dokument je adresovaný nejen společnosti ROPID, která je jako organizátor pražské integrované dopravy zodpovědná za realizaci všech těchto dopravních řešení a zřizovaná hlavním městem, ale i Dopravnímu podniku hl. m. Prahy a Radovanu Šteinerovi, pražskému radnímu pro dopravu. „Petice má naši plnou podporu. Změny s námi nebyly projednány, byly nám pouze oznámeny,“ uvedl Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16.

Opatření, která prokazatelně zhoršují spojení Radotína s centrem Prahy, jsou platná od 14. prosince loňského roku. Vzhledem k tomu, že tyto změny nebyly předem s městskou částí projednány, vyjádřila s nimi radotínská radnice zásadní nesouhlas.

„Radotín je teoreticky součástí hlavního města, prakticky se touto změnou dopravy stává obtížně dostupnou obcí za Prahou,“ řekl iniciátor petice Rostislav Hrych.

Změny by mohly platit od února 2009

Včera, tj. 12. ledna 2009 v 15 hodin se na základě snahy a iniciativy zástupců Městské části Praha 16 uskutečnila schůzka, jíž se kromě vedení Městské části Praha 16 (starosta Karel Hanzlík, zástupce starosty Miroslav Knotek) zúčastnil Radovan Šteiner, radní hl. m. Prahy pro oblast dopravy a Pavel Procházka, ředitel organizace ROPID.

Radní Šteiner s ředitelem ROPIDU Procházkou vyslechli od vedení radotínské radnice všechny argumenty podložené peticí a stížnostmi nejen od občanů, ale i od podnikatelských subjektů (společnosti Kondor, Staropramen, Schäfer Menk) včetně koncepčního návrhu na řešení vzniklé situace. Během měsíce od zavedení opatření se totiž naplno projevily všechny nedostatky a nedokonalosti této systémové změny, se kterými zástupci Prahy 16 argumentovali už na prosincovém jednání.

„Výsledkem jednání bylo přijetí našeho požadavku na urychlené opětovné zavedení linky č. 244 v celé trase, i ve večerních hodinách jak v pracovní dny, tak i o víkendu,“ uvedl k závěrům schůzky starosta Karel Hanzlík.

Další jednání se uskuteční 19. ledna na magistrátu, kde ROPID předloží návrh obnovení linky 244 a stanoví termín uvedení do provozu. Předpokládaný termín obnovení této linky MHD by měl nastat začátkem února 2009.

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí