Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
accord.jpg, 6,5kB

Kalendář

2009-0
Článek

K obnovení linky 244 dojde 8. března

Na základě schůzky, která se dnes uskutečnila na Magistrátu hl. m. Prahy za přítomnosti pražského radního pro dopravu Radovana Šteinera, ředitele organizace Ropid Pavla Procházky, starosty Městské části Praha 16 Karla Hanzlíka a jeho zástupce Miroslava Knotka, dojde 8. března 2009 k obnovení linky číslo 244 v celotýdenním provozu v celé trase.

Toto datum se vztahuje k celostátním změnám jízdních řádů a změně licence. Původně avizovaný únorový termín změny nebyl z těchto technických důvodů možný.

„Výsledek je pro nás velmi pozitivní. Obě strany se k problému postavily vstřícně a došlo k přijetí návrhu naší městské části, “ říká starosta Karel Hanzlík.

Městská část navrhla zrušit linku 204 a posílit tak intervaly linky 244 v celotýdenním provozu. Po konzultacích s Městskou částí Praha-Velká Chuchle je součástí opatření změna trasy linky 172, která se vrátí do původní trasy tak, jak tomu bylo přede dvěma lety. Linka 172 bude pouze vést obráceně – po Strakonické, Přeštínské, Radotínské, náměstí Omladiny a přes Malou Chuchli zpět na Smíchov. Úspora na lince 204 tak umožnila posílit linky 244 a 172.

„Vlaková spojení zůstanou zachována ve stejné podobě. Celotýdenní provoz linky 244 nám tak doplnil alternativu k vlakovému spojení, což nám předchozí model nezajistil,“ uvedl zástupce starosty Městské části Praha 16 Miroslav Knotek.

Nutno dodat, že posílení vlakového spojení se osvědčilo a Radotín se tak stal jedno z nejvytíženějších nádraží v Praze. „Kombinace vlaku a linky 244 přinese opět optimální spojení s centrem. Velká část občanů Prahy 16 bude využívat vlakové spojení a lidé bydlící v oblasti Sídliště, Viniček nebo Přeštínské se budou moci opět dostat po celý týden na páteřní kolejovou dopravu nebo pokračovat linkou 244 na Smíchov. To byl hlavní cíl našich návrhů,“ dodává závěrem starosta Karel Hanzlík.

Městská část Praha 16 děkuje touto formou všem občanům za podporu petice, která do 16. ledna obsahovala téměř 900 podpisů. Byla tak dalším argumentem v prosazování návrhů na obnovení linky 244.

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí