Radnice MČ Zbraslav Zbraslav.Info Zbraslavské noviny Historie Zbraslavi
Zbraslav.InfoAktuálně

Pište nám o tom, co se děje ve Vašem okolí a co Vás zajímá
bytex.jpg, 8,6kB

Kalendář

2009-0
Článek

Šikanuje starostka občany?

Asi každý z nás již někdy použil e-mail ke komunikaci s někým známým, příbuzným nebo k rychlému vyřízení dotazu nebo žádosti. Všichni oceňujeme rychlost, se kterou e-mailová komunikace funguje a zároveň nulové náklady s ní spojené. V neposlední řadě je to i pohodlí, se kterým lze komunikovat z tepla domova. Dovedete si však představit, že pro odpovědi na e-maily si budete chodit na poštu? Že na každý odeslaný e-mail vám přijde po měsíci do schránky lístek, který vám avizuje doporučené psaní, které si musíte vyzvednout na poštovní přepážce? Jistě – byl by to velice zlý sen a zároveň zlatý důl pro poštu. Byl by to nejspíš zároveň konec e-mailů a rychlé komunikace mezi lidmi.

Tento zlý sen je však skutečností – alespoň na Zbraslavi v podání starostky Hůrkové. V posledních dvou měsících jsem jí dvakrát e-mailem upozorňoval na katastrofální stav ulice ve které žiji a tázal jsem se jí na možnosti řešení úpravy povrchu této komunikace. Jaké bylo mé překvapení, když si mne vždy po měsíci starostka předvolala pomocí obálky s pruhem na poštu, aby mi předala rukama poštovní úřednice odpověď. Nejdříve jsem se strašně rozčiloval a poté jsem asi pochopil. Paní starostka podle mne vynalezla dokonalý nástroj na to, aby ji nikdo nekontaktoval, na nic se neptal a nic po ní nechtěl – tím nástrojem je odpověď doporučeným dopisem. To, že tím zároveň nehorázně plýtvá veřejnými penězi, ji asi tolik netrápí. Pro vaši představu – jeden doporučený dopis stojí 30,40 Kč – a na kolik e-mailů denně asi odpovídá? Lépe nevědět.

Možná je však důvod využití České pošty ještě jednodušší – paní Hůrková nezná a neumí používat e-mail. Pokud by to byla pravda, tak doporučuji MU Praha-Zbraslav z ušetřených peněz za doporučené dopisy zaplatit starostce kurz ovládání počítače. Vložené náklady by se městské části jistě rychle vrátily.

V oblasti komunikace s občany tak nejvyšší představitel městské části Praha – Zbraslav žije v době kamenné. Doufám, že jen v oblasti komunikace.

(c) Jaroslav Pavlíčekhttp://Zbraslav.Info - soukromý informační server o městské části Praha - Zbraslav a okolí